Butelka może być krzyż Przepolawiac

szkło mieszkalnych ma osobliwość z niewielu wie, czy mogą one wykryć za pomocą prostych środków. Materiał jest ściśle rzecz biorąc fizycznie płynnym materiałem, który zestala się przez hipotermię. Ta funkcja może służyć do dzielenia butelki o połowę bez konieczności cięcia lub cięcia. Ciepło i chłodzenie są wystarczające.

o połowę bez cięcia lub piłowania

kto chce zmniejszyć o połowę butelki w kierunku poprzecznym, materiał nie musi druchschneiden. Specyficzne właściwości materiału umożliwiają zapewnienie pewnego kontrolowanego pęknięcia poprzez selektywne częściowe ogrzewanie i chłodzenie w celu oddzielenia części butelki.

To, co działa na krzyż, nie jest jednak możliwe w kierunku wzdłużnym. Do tego potrzebny jest Dremel. Z butelki bez dna mogą być ozdobne latarnie dekoracyjne.

Aby zmniejszyć o połowę butelki szklane

  • palny smyczkowy / kręgowego lub
  • drut miedziany
  • Zimna
  • woda źródło lód
  • płomienia (świeca, Palnik Bunsena)
  • Dremel
  • wiadro wody
  • papier ścierny

1. markery cieplnego, określone

jako marker ciepła i głowy można zastosować trzy różne podejścia , Z Dremelem lub twardym narzędziem do drapania musisz wyszczerbić pożądaną krawędź rozrywającą wokół brzucha butelki. Ewentualnie owinąć łatwopalny sznur, linę lub drut miedziany wokół cylindra na żądanej wysokości. Ważna jest bliska troska o marker.

2. Podgrzej butelkę

Obróć butelkę nad świecę lub palnik Bunsena, aby rozgrzać znacznik. Sznurek powinien "wypalić się" dookoła, drut miedziany powinien się świecić, a rysa powinna stać się mleczna.

3. Zanurz butelkę

Zanurz ogrzaną butelkę w wiadrze z zimną wodą, aby ostygła. Dodając kostki lodu wzmacniasz niezbędny "zimny szok". Jeśli dolna część butelki nie odpadnie podczas pierwszego nurkowania, powtórzyć procedurę. Najpóźniej w trzecim fragmencie dzieli się połówki. Ent 4. Rozbroić krawędzie łamania

Można rozbroić ostre krawędzie papierem ściernym o ziarnistości 200. Dzięki umiejętnym ruchom obrotowym nad źródłem płomienia można również zaokrąglić krawędzie poprzez topienie.

Wskazówki i porady Zachowaj ostrożność podczas zanurzania podgrzewanej szklanej butelki. Im cieplejsza jest szklanka, tym bardziej przy markerze, tym czystsze i szybsze. Wiadro nie powinno być zbyt głębokie, aby wysokość opadania części butelki do obierania była umiarkowana.

Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz