Płaski dach wykonany z drewna umożliwia ekonomiczne konstrukcje

Jako korzystną odmianę dla domów ogrodowych, wiaty garażowej lub garaży wybiera się płaski drewniany dach. Jest to również alternatywa dla budynków mieszkalnych, oferująca ekonomiczne konstrukcje dachów o dużych rozpiętościach i wysokim stopniu prefabrykacji.

Stylowy płaski dach

Zasadniczo drewniany dach płaski jest podobny do innych płaskich dachów. Musi mieć izolację termiczną i należy również zastosować uszczelnienie z płaskim dachem.

Definicja płaski dach oznacza konstrukcje dachowe o małym lub zerowym nachyleniu dachu. Warstwę wodoodporną należy nałożyć na całą powierzchnię dachu. Rozróżnia się dachy ciepłe i zimne, dach ciepły uważa się za dach niewentylowany, dach zimny to dach wentylowany.

Wytrzymałość i suchość

Zgodnie z przepisami, konstrukcje dachowe wykonane z litego drewna muszą mieć określoną wytrzymałość. Mogą być instalowane tylko na sucho i mieć tylko maksymalną wilgotność drewna. To 15% dla dachów niewentylowanych i do 20% dla dachów wentylowanych.

Jak już wspomniano, uszczelnienie dachu stanowi ważną część drewnianego płaskiego dachu. Jeśli nie działa prawidłowo, pleśń może się formować z powodu wilgoci przedostającej się do więźby dachowej.

Drewno dzieli się na klasy użytkowania. Decyduje o tym

  • jego właściwości fizyczne
  • wytrzymałość i sztywność
  • przydatność do danego zastosowania: suche, wilgotne, poza

ceny i dostawcy

W przypadku licznika bieżącego z litego drewna konstrukcyjnego ze świerku lub sosny, płacisz niewiele poniżej 8,30 euro. Zaimpregnowane listwy kosztują niewiele poniżej 50 centów, ale często mają zbyt wysoką resztkową zawartość wilgoci.

  • Bauder.de jest producentem wszelkiego rodzaju nadbudówek z płaskim dachem, również do konstrukcji drewnianych. -Holz-ahmerkamp.de ma duży wybór drewna do drewnianych dachów płaskich. U- eu-baustoffhandel.de posiada drewno budowlane i łaty dachowe w swoim asortymencie.
  • Wskazówki i porady Inną możliwością są systemy drewno-beton-kompozyt z płaskim dachem. Prefabrykowane elementy kompozytowe wykonane z drewna i betonu są montowane na dachu. Jednak ta praca powinna być wykonywana tylko przez wyspecjalizowaną firmę.
Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz