Cik elektrība tiek patērēta manā ledusskapī - un kā var ietaupīt enerģiju?

ledusskapis ir viena no elektriskajām ierīcēm, kuras ieslēdzas 365 dienas gadā un kam nepieciešama enerģija 24 stundas diennaktī. Tāpēc strāvas patēriņš var palielināties, jo īpaši vecās ierīces ar sliktu energoefektivitātes klasi. Cik daudz no sava ledusskapja izmanto apmēram, var tikt novērtēti diezgan labi ar nelielu testu - un, pamatojoties uz ikgadējo patēriņu, varat noteikt enerģijas izmaksas visai ledusskapis dzīvi. Tas atvieglo lēmumu par jaunu pirkumu vai pret to.

Ko izmanto ledusskapis?

Vispār patērēti ledusskapi no 90.gadu sākumā vairāk nekā divas reizes vairāk elektroenerģijas, kā ierīci, 2010. Dažos gadījumos tas var būt arī trīs reizes vairāk enerģijas prasības.

Ar pašreizējām elektroenerģijas cenām augsts vidējais elektroenerģijas patēriņš var būt diezgan dārgs. Ja, piemēram, ierīce no 1993. gada patērē enerģiju par cenu 150 eiro gadā, tas nozīmē, ka vairāk nekā 15 gadus, 2250 eiro.

Parauga ledusskapis no 2010. Gada, no otras puses, patērē elektroenerģiju 50 eiro gadā, kas 15 gadu laikā palielina līdz 750 eiro. Šis piemērs parāda, ka sākotnēji nelielas naudas summas patiešām var pavirzīt uz ledusskapja kalpošanas laiku.

Kas nosaka ledusskapja enerģijas patēriņu?

ledusskapja enerģijas patēriņu nosaka ne tikai izmantotā tehnoloģija un iegūtais veiktspējas līmenis, bet arī dzesēšanas apjoms un daži ārējie faktori, kurus jūs varat aktīvi mainīt. Lai samazinātu enerģijas patēriņu:

 • ierīci blakus krāsns, plīts vai trauku
 • Kühschrank nevar likt pie apkures vai saules stāvoklī
 • ne karstu ēdienu ledusskapī gulēja
 • ledusskapja durvis atvērtas tikai īsi
 • hermētiķi labi beigu durvis un perfekti Gummierungen astoto
 • atkausēt ledusskapi regulāri, lai novērstu ledus veidošanos [/ llink]
 • pārtiku ne pārpildīta, lai ļautu gaisam brīvi cirkulēt

, lai noteiktu vidējo patēriņu jūsu ledusskapī kWh

energoefektivitāte saka mazliet par faktisko enerģijas patēriņu ledusskapī Piemēram, A ++ ierīce ar 88 l izmantojamo tilpumu patērē daudz mazāk nekā tā paša klases ledusskapis ar ietilpību 300 l.

Ar īpašu jaudas mērītāju, kas tiek pārslēgts starp ledusskapi un kontaktligzdu, enerģijas patēriņu var mērīt un ekstrapolēt ļoti precīzi. Bet ir patēriņa novērtēšanas metode, kas darbojas bez tehniskā atbalsta. Berechnen Aprēķiniet ledusskapja jaudas patēriņu, pamatojoties uz enerģijas patēriņu

Pārbaudiet jaudas patēriņu jūsu ledusskapja vatē. Mūsu aprēķinos mēs pieņemam, ka ražotāja norādījumi ir pareizi, jūsu ierīce ir bez ledus un tiešā tuvumā nav siltuma avotu.

Apstājiet minūtes skaitu stundā, kad darbojas kompresors.

 • Aprēķiniet, cik ilgi kompresors darbosies 24 stundu laikā.
 • Tad reiziniet šo skaitli ar 365 par darba laiku gadā. Multipl Samaziniet ikgadējās darba stundas pēc enerģijas patēriņa vatos.
 • Tagad jūs esat noteicis gada patēriņu kWh, kuru jūs reizināt ar elektroenerģijas cenu par vienību. Rezultāts ir aptuvenais enerģijas patēriņš gadā ledusskapī.
 • Paraugu aprēķins izmaksu aprēķināšanai

Kompresors darbojas 12 minūtes stundā, kWh cena ir 28 centi un ledusskapja elektroenerģijas patēriņš ir 130 vatu. Cik daudz elektrības ierīci izmanto gadā?

12 min x 24 x 365 = 105,120 min = 1,752 h

1752 h x 130 Watt = 227 760 Wh = 227.76 kWh

227.76 x 0,28 = 63,77 eiro centi
Ledusskapī patērē apmēram 227 kWh, kas rada izmaksas par aptuveni 64 eiro. Šis aprēķins ir labs tuvinājums, bet tas ne vienmēr sniedz precīzus rezultātus dažādu apstākļu dēļ.
Tips & triki pat nelielas siltuma avotu tuvumā ledusskapī var palielināt enerģijas patēriņu, piemēram, kafijas automāts un mikroviļņu krāsnī. Uzglabājiet šādas ierīces ledusskapī, pēc tam vislabāk nostipriniet tās ar korķa paliktņiem.

Dalieties ar draugiem

Atstājiet savu komentāru