Drewniane przesuwne okno: Zalety i wady

Budowa Byliśmy tak przyzwyczajeni do toczenia i okna, które możemy utrzymać okno przesuwne wyjątkowy dla przechylania. W rzeczywistości drewniane okna mogą stanowić interesującą alternatywę w wielu obszarach. Jakie zalety i wady mają te okna, a także, co jeszcze powinieneś o nich wiedzieć, przeczytaj tutaj.

Zalety okien przesuwnych

Przesuwne okno wykonane z drewna lub tworzywa sztucznego nie ma tej wady. Otwarcie okna jest niezwykle oszczędne, ponieważ tylko część okna jest popychana do góry. Z tego powodu są również nazywane pionowymi przesuwanymi szybami. Ta wersja okna skrzydła jest prawie wyłącznie używana. Poziome okna skrzydłowe rzadko znajdują się w świetlikach.

Wysoka skuteczność świetlna

Przesuwane szyby są zwykle zaprojektowane tak, aby były szczególnie wysokie i duże, dzięki czemu zapewniają doskonałą wydajność świetlną. Przez okna więcej światła wpada do pomieszczeń, niż przez kilka okien z obrotowymi szybami.

ogrzewanie w zimie Duży naświetlanie pielęgnacji powierzchni głównie od strony południowej okna na doskonałe wsparcie ogrzewania pod wpływem ciepła słonecznego. W rezultacie można zaoszczędzić dużą ilość energii grzewczej. W szybie powinna zadbać, aby stosować szkło o bardzo wysoką wartość g (stopień całkowitej przepuszczalności energii).

okno przesuwne jako

wyjścia z oknem odpowiednie wymiarowanie przesuwnych może być również używany jako wady wyjście

okien przesuwnych musi

  • wielką ciepła w pomieszczeniach latem
  • dla ochrony przed włamaniem są szczególnie martwi (szyba bezpieczna)
  • cieplnej oszklenia izolacyjnego z ustalonych wartości współczynnika U nie jest w ogóle oferowanych podane okna
  • z bardzo dużymi oknami często problemy statyczne

koszty przesuwnych okien drewnianych

zależności od rozmiaru okna koszty zaczynają się od około 70 - 250 EUR za ramie. Oszklenie należy następnie obliczyć osobno w zależności od pożądanej wartości współczynnika przenikania ciepła. Ogólnie rzecz biorąc, koszt dużego przesuwanego okna znacznie przewyższa cenę okna drewnianego.

Rozwiązania okien przesuwnych

Ochrona przed słońcem może być zapewniona przez folie chroniące przed słońcem lub przez specjalne rozwiązania do cieniowania. Idealnym rozwiązaniem byłoby przeszklenie z tak zwanym "inteligentnym szkłem", które ściemnia się w zależności od temperatury. Te okulary przeciwsłoneczne są obecnie nadal bardzo drogie.

w zabezpieczenie przed włamaniami można osiągnąć poprzez włączenie odpowiedniej bezpiecznej szyby (przełom i przełomu odpornego) lub z odpowiednich folii bezpieczeństwa.

Przy odpowiednio ostrożnym rozsuwaniu okien przesuwnych można uzyskać interesujące oszczędności energii. Koszt produkcji jest jednak znacznie wyższy niż zwykłe okna obrotowo-uchylne. Opłacalność instalacji przesuwnych okien jest zatem w większości przypadków problematyczna. Stat Statyczne problemy można łatwo uniknąć, planując z wyprzedzeniem. Jednak modernizacja może powodować problemy z dużymi oknami.

Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz